Sezonní speciály Heineken

Starobrno Zelené pivo

Zelené pivo je nejslavnější speciál v historii vůbec. Poprvé ho v roce 2006 uvařil tehdejší vrchní sládek pivovaru Starobrno Petr Hauskrecht. Zeleným pivem se slaví příchod Velikonoc, a proto se čepuje na Zelený čtvrtek

Třináctistupňový
 speciál s jemně hořkou chutí má netradiční barvu, za kterou vděčí extraktu z bylin. Jeho složení je přísně střeženým tajemstvím, které zná jen pár vyvolených.
 

Starobrno Medák

Další specialita ze starobrněnského pivovaru nese název Medák a pivní znalci a fajnšmekři si ji mohou vychutnávat na podzim

Tento originální dvanáctistupňový filtrovaný ležák s pěti procenty alkoholu se vaří tradičním způsobem na dva rmuty. Během výrobního procesu se pak přidává květový včelí med – pravý moravský ze Skalice nad Svitavou. 

Díky spojení nejlepších moravských ječmenů, žateckého chmele a medu má pivo jemně medové aroma, dokonalý říz a plnou chuť s jemným chmelovým dozvukem.
 

Starobrno Reserva 2013

Tento osmnáctistupňový pivní speciál je určen všem, kteří chtějí sobě a nebo svým blízkým dopřát něco výjimečného. 

Reserva se vyrábí z pečlivě vybíraných lokálních surovin – tří druhů moravského sladu a jedinečného tršického chmele. 

Obsahuje 8 % alkoholu a koupit ji můžete v lahvích (0,75 l) s korkovým uzávěrem zabalených v dárkové krabici. Jedná se o první produkt Starobrna, který je při dodržení správných podmínek vhodný k archivaci.
 

Březňák Jantarový speciál 13

Pivovarníci z Velkého Března uvařili k 260. výročí založení svého pivovaru třináctistupňový jantarový speciál

Jubilejní pivo s krásnou barvou staletého jantaru, sametovou pěnou a chmelovou vůni se vyrábí z místní vody, žateckého chmele a ze čtyř druhů sladů: barevného, karamelového, z Polabí a dále ze směsi sladu mnichovského a plzeňského.

Krušovice Svatomartinské pivo

Třináctistupňové Svatomartinské pivo mohli spotřebitelé poprvé ochutnat 11. listopadu 2011.

Svátek svatého Martina dosud slavili jen vinaři. V Královském pivovaru Krušovice proto vyšli vstříc těm, kdo upřednostňují pivo – uvařili Svatomartinský speciál, který se výborně hodí ke svatomartinské huse.